Pijany rowerzysta zatrzymany po pościgu

Policjanci niżańskiego ruchu drogowego zatrzymali rowerzystę, który nie dość, że jechał ulicą bez świateł to jeszcze był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko promil. 34-latek próbował uciekać przed funkcjonariuszami. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami.

W Nowosielcu policjanci niżańskiego ruchu drogowego zauważyli jadącego ulicą rowerzystę. Mimo nocnej pory, kierujący jednośladem jechał bez włączonych świateł. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przerwaniu niebezpiecznej jazdy kierującemu rowerem. Kiedy jeden z mundurowych wydał polecenie do zatrzymania się, mężczyzna zignorował jego polecenie,mężczyzna zignorował je, zawrócił i zaczął uciekać drogą pomiędzy posesjami.

Policjanci pieszo ruszyli w pościg za kierującym rowerem. W pewnym momencie, mężczyzna porzucił jednoślad i przeskoczył przez ogrodzenie jednej z posesji. Funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało, 34-latek miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie.

Ostatecznie kierowca wraz z porzuconym przez siebie jednośladem, trafił pod opiekę bliskich. Za popełnione wykroczenia i niestosowanie się do poleceń kierującego ruchem, 34-latek został ukarany mandatem w wysokości 2700 złotych.