Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Tym razem, dzięki reakcji i zdecydowanej postawie świadka, doszło do ujęcia pijanego sprawcy kolizji drogowej. 36-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj około godz. 13, dyżurny niżańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wjechał w prawidłowo poruszający się pojazd ciężarowy w miejscowości Jeżowe i może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że kierowca mazdy został już ujęty. Zgłaszający uniemożliwił dalszą jazdę 36-latkowi, który jak się okazało, próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Badanie przeprowadzone na miejscu zdarzenia drogowego potwierdziło przypuszczenia zawiadamiającego.

Mieszkaniec powiatu niżańskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu uprawnienia do kierowania. Dzięki wzorowej reakcji świadka, mężczyzna nie spowodował krzywdy sobie ani innym na drodze. Teraz musi się liczyć z konsekwencjami m.in. za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Źródło KPP Nisko