Oko zmieniające kolor? Z soczewkami to możliwe!

Każdy człowiek rodzi się z określoną barwą oka i taka pozostaje mu na całe życie. Nie zawsze jednak kolor nadany przez naturę nam pasuje. Czasem mamy także ochotę po prostu odmienić swój wygląd. Co robić w takich sytuacjach? Rozwiązaniem są soczewki kolorowe korekcyjne, które pozwalają na zmianę barwy oka na pewien czas lub… na stałe.

Dowiedz się, jak działają i w jaki sposób możesz wykorzystać dawane przez nie możliwości, a może poczujesz ochotę, aby wypróbować ich działanie na sobie?

Jak działają soczewki kolorowe korekcyjne?

Chociaż soczewki kolorowe korekcyjne istnieją na rynku od dekad, to jednak dopiero od kilku lat zaczęły zdobywać sobie powszechną popularność. Co na to wpływa? Przede wszystkim fakt, że ich ceny stały się bardzo przystępne, a poza tym – tak samo jak i standardowe soczewki korekcyjne – przeszły szereg zmian i ewolucji, stając się bardziej komfortowymi w użytkowaniu. Dlatego może sięgnąć po nie każdy, kto spełnia podstawowe warunki do noszenia soczewek, czyli nie ma przewlekłych chorób oczu, alergii, zmian hormonalnych itp. W jaki sposób działają soczewki kolorowe korekcyjne? To proste. Mogą mieć one moc, czyli niwelować wadę wzroku lub też być „zerówkami”. W obu przypadkach po ich założeniu zmienia się barwa siatkówki. Choć mogłoby się wydawać, że po założeniu kolorowej soczewki człowiek zaczyna widzieć w jej barwie, nic bardziej mylnego. Kolorystyka w żaden sposób nie wpływa na normalne widzenie. Jest tylko i wyłącznie zmianą estetyczną widoczną „od zewnątrz”, czyli dla innych osób. Osoba noszące soczewkę nie ma żadnych problemów związanych ze zmianą lub podkreśleniem barw. W przypadku soczewek z mocą zapewniają one równocześnie prawidłowe widzenie.

Jakie kolory soczewek są dostępne?

Soczewki kolorowe korekcyjne produkowane są przez wiodące na rynku marki, jak Air Optix czy Freshlook. Każdy z producentów oferuje cały szereg barwnych soczewek, dlatego bez problemu znajdziesz swój wymarzony kolor. Może być to zarówno barwa całkowicie odmienna od Twojej naturalnej (dzięki temu możesz np. zmienić brązowe oczy na błękitne) lub wręcz przeciwnie – bardziej wyrazista i zgodna z nią, co pozwoli Ci na uzyskanie doskonałego efektu wyrazistości. Często z takiego „podbicia” korzystają modele i modelki, a także aktorzy. Ciężko byłoby wymienić wszystkie dostępne kolory soczewek, dlatego dla przykładu podamy tylko kilka: Illuminate Jet Black, Sterling Grey, Pure Hazel, Amethyst, Brillant Blue. W ofercie znajdują się także kolory, które naturalnie nie występują, np. czerwone lub złote. Tego typu soczewki kolorowe korekcyjne są chętnie wybierane do różnego rodzaju zdjęć i aktywności, jak np. cosplay. Wiele osób sięga po nie, aby uczynić imprezę bardziej niezapomnianą.

Gdzie znajdziesz soczewki kolorowe korekcyjne w najlepszej cenie?

Jeśli zainteresowały Cię soczewki kolorowe korekcyjne, odwiedź salon stacjonarny Trendy Opticians lub zajrzyj na stronę internetową tej sieci. Znajdziesz tam ich szeroki wybór, a wszystkie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Przekonaj się o tym i sprawdź je już dzisiaj na stronie trendyopticians.pl!