Odpowiedzą za narkotyki

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, podejrzanym o posiadanie substancji zabronionych. Mężczyźni ukrywali narkotyki w samochodzie, mieli je także przy sobie. Okazało się, że zabezpieczone substancje to m.in. marihuana oraz mefedron.

W piątek, kilka minut przed północą, niżańscy policjanci patrolowali teren gminy Ulanów. Przy jednym z miejscowych sklepów zauważyli zaparkowany samochód, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co było tego powodem.

Podczas rozmowy z policjantami, kierowca jak i pasażer pojazdu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mężczyźni mają coś do ukrycia. Już po chwili okazało się, że przy fotelach oraz w miejscach między siedziskiem, a oparciem w podłokietniku i przy szybie czołowej samochodu, znajdują się woreczki wypełnione suszem roślinnym, białą sproszkowaną substancją oraz tabletkami. Przy 28-letnim kierowcy oraz 36-latku, który był pasażerem, policjanci znaleźli także woreczki wypełnione suszem roślinnym, tabletkami i szklaną lufkę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po wstępnych badaniach zabezpieczonych substancjami okazało się, że jest to marihuana, mefedron i leki na bazie opioidów. Za posiadanie substancji zabronionych mieszkańcy powiatu niżańskiego odpowiedzą przed sądem.