Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami miał kierujący volkswagenem. Mężczyzna został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili Policję.

Wczoraj po godz. 20, dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Pysznica, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

Jak ustalono kierujący volkswagenem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, omal nie doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Renault. Tylko zdecydowana i szybka reakcja kierującego renaultem, który odbił na pobocze pozwoliła uniknąć zderzenia. Kiedy passat zatrzymał się na pobliskim parkingu sklepu, pasażerowie renaulta podeszli do niego. Kiedy od kierującego wyczuli alkohol, wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.   

Przybyli na miejsce policjanci wydziału ruchu drogowego, przebadali 51-latka na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma on ponad 3 promile w organiźmie. W toku czynności ustalono, że mężczyzna posiada również czynny zakaz kierowania pojazdami. 51-latek został zatrzymany.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Stalowa Wola