Niżańscy kryminalni zabezpieczyli narkotyki. 30-latek usłyszał zarzuty

Niżańscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 30-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie woreczki strunowe z suszem roślinnym. Dodatkowo, wspólnie z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej oraz jego psem służbowym, przeszukano mieszkanie mężczyzny. „Rubi” wywąchała pojemnik wypełniony workami foliowymi z marihuaną.

W środę po południu, niżańscy policjanci z wydziału kryminalnego, na terenie miasta wylegitymowali 30-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 5 strunowych woreczków z zawartością suszu roślinnego, prawdopodobnie marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności, kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej wraz z psem służbowym „Rubi”, która jest wyspecjalizowana w wyszukiwaniu narkotyków, przeszukali mieszkanie zatrzymanego mężczyzny. W trakcie przeszukania, czujny nos „Rubi” wywąchał w jednym z pokoi pojemnik, który był wypełniony woreczkami foliowymi z suszem marihuany, w ilości blisko 143 gramów.

30-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Nisko