Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował pojazdem podając przy kontroli dane swojego brata

Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – z takimi konsekwencjami musi liczyć się teraz 21-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego zatrzymany do kontroli przez niżańskich policjantów. Mężczyzna celowo wprowadził funkcjonariuszy w błąd, podając im dane osobowe swojego brata. Dodatkowo miał blisko pół promila alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

We wtorek po godz. 20, policjanci niżańskiego ruchu drogowego w Wolinie zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. Podczas kontroli, kierowca był zdenerwowany, a już po chwili funkcjonariusze poznali powód tego zachowania.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że miał on blisko pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas weryfikacji tożsamości w policyjnych systemach okazało się, że dane osobowe, które podał kierujący, nie są zgodne z odpowiedzią otrzymaną przez policyjny system sprawdzeń. 21- latek podał policjantom dane osobowe swojego brata.

Dodatkowo mieszkaniec powiatu stalowowolskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został już przesłuchany przyznając się do popełnionych czynów. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło KPP Nisko