Nietrzeźwy 39-latek wybrał się po jedzenie

Policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę volkswagena, który mając ponad promil alkoholu, przyjechał zamówić jedzenie, do jednego z lokali gastronomicznych w Nisku. W pośpiechu, zatrzymał auto w miejscu objętym zakazem parkowania. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 39-latek nie posiada też prawa jazdy.

W niedzielę, policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego, pełnili służbę na terenie Niska. Około godz.18, na jednej z ulic, funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca zatrzymał się w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz parkowania. Mundurowi podjęli interwencję.

 

Kiedy policjanci podeszli do kierowcy, od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. 39-latek powiedział policjantom, że przyjechał zamówić jedzenie i nie zorientował się, że zatrzymał pojazd w miejscu objętym zakazem parkowania.

 

Mężczyznę czeka teraz odpowiedzialność nie tylko za popełnione wykroczenie, ale przede wszystkim za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie 39-latka zadecyduje sąd.