Motocyklem wjechał w ogrodzenie. Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego motocyklisty. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w ogrodzenie. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21, na terenie gminy Pysznica. Kierujący motocyklem Piaggio, 29-letni mieszkaniec tej samej gminy, wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Podczas czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi mu nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo licznych apeli, cyklicznie przeprowadzanych policyjnych akcji i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło KPP Stalowa Wola