Monitoring z pizzerii pomógł ustalić sprawców pobicia

Za pobicie odpowiedzą trzej mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Bez powodu zaatakowali 26-letniego mężczyznę kiedy wyszedł z restauracji. Napastnicy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono do pobicia doszło w ubiegłym tygodniu przed pizzerią w Krzeszowie. Sprawcy zaatakowali 26-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego, gdy wyszedł z restauracji.  Bili i kopali poszkodowanego po głowie i całym ciele. Wcześniej wszyscy byli w pizzerii. Pobity mężczyzna i sprawcy siedzieli przy osobnych stolikach i nie doszło pomiędzy nimi do żadnej wymiany słów czy innego konfliktu.

Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu restauracji. Dzięki zapisowi z kamer szybko udało się ustalić, kto stoi na pobiciem. Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku od 36 do 46 lat.

Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Oprócz grzywny i podania wyroku do publicznej wiadomości, muszą zapłacić zadośćuczynienie poszkodowanemu.

 

Źródło KPP Nisko