Mandaty za brak maseczki

W ciągu niespełna godziny, policjanci niżańskiej komendy, ukarali mandatem trzy osoby nie stosujące się do restrykcji związanych z zakrywaniem ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dwie osoby zostały ukarane w centrum Niska, trzecia w Jeżowem. Mieszkańcy naszego powiatu maseczki mieli schowane w kieszeni lub torebce.

Policjanci zdecydowanie reagują na łamanie przez mieszkańców powiatu przepisów związanych z nakazem zasłaniania ust i nosa, w związku z pandemią. Interwencje policji nie kończę się tylko pouczeniami. Dzisiaj policjanci ukarali mandatami dwóch mężczyzn i kobietę. 

Po godz. 9 rano,  policjanci zauważyli na ul. Sandomierskiej kobietę bez założonej maseczki. W trakcie interwencji wyciągnęła ją z torebki. Tłumaczyła się, że przecież obok niej nie przechodzi żadna osoba, więc w takim przypadku w przestrzni publicznej nie musi nosić maseczki. Za łamanie obowiązujących przepisów policjanci ukarali kobietę mandatem. 

Kilka minut później na ul. 3 Maja, policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, także bez osłoniętej twarzy. Mężczyzna przy policjantach wyciągnął ją z kieszeni. On również, tak jak poprzedniczka został ukarany.

Trzeci mandat został nałożony przez policjantów z Jeżowego. Mężczyzna w trakcie spaceru nie założył maseczki. Wyciągnął ją z kieszeni dopiero po interwencji funkcjonariuszy. Za lekceważenie obostrzeń został ukarany mandatem. 

 

Źródło KPP Nisko