Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wczoraj rano w Rudniku nad Sanem kierowca BMW stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Kontrola drogowa była efektem zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców tej miejscowości na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci cyklicznie prowadzą kontrole prędkości miejsc wskazanych przez lokalną społeczność.

W ramach weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę. 

Odcinek drogi krajowej nr 77 w Rudniku nad Sanem jest miejscem szczególnie narażonym na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To w tym miejscu kierowcy najczęściej muszą oddać prawo jazdy na 3 miesiące. O podobnych przypadkach można przeczytać tutaj i tutaj.

Wczoraj przed godz. 8 rano prawo jazdy, na krajówce w Rudniku nad Sanem, stracił kierowca BMW. 20-latek z Sarzyny, na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h, jechał z prędkością 108 km/h. Przekroczył obowiązujące ograniczenie o 58 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kierowcy i nałożyli na niego mandat karny.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań, czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. 
Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie. 

Źródło KPP Nisko