Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prawo jazdy trzech kierowców, zostały zatrzymane przez niżańskich policjantów w trakcie kontroli drogowych, będących odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. O niektórych miejscach kontroli, niżańska policja już kilkakrotnie pisała na swojej stronie, ostrzegając kierowców przed skutkami łamania przepisów ruchu drogowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc, które mają za zadanie likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.
 
W sobotę i niedzielę policjanci z niżańskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców w miejscach, które znalazły się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Nisku, Zdziarach i Wólce. Pierwszy, w sobotę w Zdziarach został zatrzymany kierowca skody. Pomimo ograniczenia do 50 km/h, miał 102 na liczniku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Lublina. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.
 
Kolejny kierowca został zatrzymany w niedzielę na ul. Rzeszowskiej w Nisku. Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa miał 104 km/h przy ograniczeniu do 50. Kierowca ze Stalowej Woli stracił prawo jazdy i otrzymał mandat. O poprzedniej kontrolach na ul. Rzeszowskiej w Nisku można przeczytać – tutaj. Ostatni kierowca został zatrzymany tego samego dnia w Wólce. Jest to miejscowości, gdzie kierujący często łamią przepisy ruchu drogowego. Informacje dotyczące kontroli znajdują się tutaj:
 
 
Kierujący hondą został zatrzymany w Wólce przed godz. 13. Kierowca miał na liczniku 104 km/h zamiast 50. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Biłgoraja. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.
 
Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy Policja może skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje, co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Warto podkreślić, że każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardzo szczegółowe informacje, dotyczące zagrożeń w konkretnych miejscach dzielnic, czy osiedli.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom, należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Źródło KPP Nisko