Kierowca bez uprawnień, pasażer poszukiwany przez Policję

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. W trakcie legitymowania okazało się, że podróżujący z nim pasażer jest poszukiwany celem odbycia kary. 31-latek trafił do zakładu karnego.

W sobotę rano, policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Niska. Przed godz. 7, na ul. Sandomierskiej zatrzymali do kontroli drogowej forda. W trakcie sprawdzania danych kierowcy w Centralnej Ewidencji Kierowców okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. W związku z tym, że podczas rozmowy z policjantami przyznał się do wielokrotnego kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień, funkcjonariusze podjęli decyzję o przesłaniu sprawy do sądu. 
 
Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wylegitymowali także pasażera pochodzącego z miejscowości Zdziary. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany nakazem wydanym przez sąd, w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. 
 
31-latek z Zdziar, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany przez policjantów. Trafił do zakładu karnego.

Źródło KPP Nisko