Już w niedzielę Dożynki Powiatu Niżańskiego

Już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia na terenie Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego w Harasiukach odbędą się Dożynki Powiatu Niżańskiego.
Podczas imprezy odbędą się prezentacje artystyczne gmin powiatu niżańskiego. W programie będą miedzy innymi muzyczne występy grup wokalnych. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół „Piękni i młodzi”. Tuż po zakończeniu koncertu będzie dyskoteka pod gwiazdami.

Dla uczestników dożynek przewidziano wiele atrakcji, w tym konkursy (wieńcowy, na tradycyjny produkt kulinarny powiatu niżańskiego, organizowany przez KRUS dla rolników), stoiska promocyjne gmin powiatu niżańskiego, degustację potraw, stoiska handlowe, a dla najmłodszych wesołe miasteczko.

Zaplanowany „Konkurs wieńca dożynkowego” ma na celu przede wszystkim kultywowanie oraz popularyzowanie najbardziej wartościowych, kulturowych tradycji naszego regionu. Wieńce dożynkowe oceniane będą nie tylko przez komisję konkursową, ale również przez publiczność zgromadzoną na Dożynkach Powiatu Niżańskiego. Będzie to dobry sposób na promowanie dorobku kulturowego polskiej wsi.

Kolejny przygotowany przez Powiat Niżański konkurs to „III Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego”. Jego zadaniem będzie wyłonienie tradycyjnych powiatowych produktów kulinarnych oraz promowanie społecznej aktywności mieszkańców wsi. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy będą mogli zaprezentować szerszemu gronu odbiorców nie tylko bogate, ale i różnorodne lokalne tradycje kulinarne. Konkurs realizowany jest w ramach operacji „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego”

Na dożynki powiatowe serdecznie zapraszają Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka.