Już niedługo Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

Już 8 maja, nad naszym zalewem w Podwolinie, odbędą się MISTRZOSTWA POLSKI w jeździe rowerem po muldach czyli tzw. pumptrak. Ponadto zawodnicy będą walczyć o PUCHAR POLSKI w olimpijskiej konkurencji BMX.

Gmina Nisko jest współorganizatorem tych wydarzeń razem z Klubem Sportowym AQUILA z Wadowic, który z kolei działa na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego. Zawody odbędą się na nowo wybudowanym, nowoczesnym torze do jazdy po muldach. Celem zawodów jest rozpowszechnianie popularności uprawiania tych dyscyplin sportu oraz olimpijskiej konkurencji.

Pumptruck to rowerowy plac zabaw. Tor składa się z sekcji pumptrack, dirt, oraz mini bmx racing. Praktycznie większość toru jest pokryta asfaltem. Można na nim jeździć różnymi jednośladami i odbywać wszechstronny trening. Tor zbudowany jest z szybkich zakrętów i garbów. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor ma kształt zamkniętej pętli z nierównościami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Na co dzień na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci.