Już kilkanaście rowerów miejskich zostało uszkodzonych przez wandali

Ostatnio informowaliśmy o przykrej sytuacji związanej z rowerami miejskimi. Niestety to nie koniec aktów wandalizmu. We wtorek wieczorem doszło do kolejnego skandalicznego wybryku. Tym razem w fontannie miejskiej zatopiono rower typu cargo.

Stalowa Wola to specyficzne miasto. Często dochodzi tu do różnych aktów wandalizmu. Niestety w ostatnim czasie “wybryki” te nasiliły się. Jak widać część mieszkańców nie potrafi poszanować  wspólnego dobra.

Stalowa Wola Miasto Rowerów na  stronie na facebooku udostępniła następujący post :

“Szukamy osób, które zniszczyły nasze rowery SWMR (Stalowa Wola Miasto Rowerów). Władze ROOVEE S.A wyznaczyły indywidualną nagrodę w wysokości 2000 zł dla każdej osoby która przyczyni się do pomocy w ujęciu sprawcy lub wskaże sprawców. Osoby które posiadają wiedzę na temat zniszczeń lub dysponują nagraniami wideo, zdjęciami z zaistniałych sytuacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail: nagroda@stalowawola.bike
Nagroda zostanie przekazana osobie (osobom), które jako pierwsze przekażą informacje wskazujące sprawców lub informacje które przyczynią się do ich ustalenia i po weryfikacji tych informacji przez odpowiednie służby.”

Na ten moment uszkodzonych zostało już kilkanaście rowerów miejskich. Wartość szkód szacuje się na około 30 000 zł.