Już 2 czerwca w Turbi odbędą się V Podkarpackie Pokazy Lotnicze !

W dniu dzisiejszym na lotnisku w Turbi odbyła się konferencja prasowa poświęcona V Podkarpackim Pokazom Lotniczym. Pierwsze podniebne show odbyło się w Mielcu w 2015 roku. Rok później powietrzne akrobacje oglądać można było w podrzeszowskiej Jasionce. W 2017 roku pokazy zorganizowane były w Krośnie. W minionym roku wydarzenia to ponownie odbyło się w Mielcu. Tegoroczne pokazy będą wyjątkowe, gdyż zaplanowane zostały jako wydarzenie wieńczące XX Szybowcowe Mistrzostwa Europy, odbywające się w dniach 11-26 maja na lotnisku w Turbi.

V Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbędą się 2 czerwca. Podczas tego wydarzenia będzie można zobaczyć park maszynowy związany z lotnictwem, przylecą Iskry, Orliki, nowoczesne i historyczne statki powietrzne. W wydarzeniu wezmą udział znani piloci -Maciej Pospieszyński i Łukasz Czepiela.

Organizatorzy V Podkarpackich Pokazów Lotniczych spodziewają się około 20 tysięcy widzów.  W tym dniu miasto Stalowa Wola uruchomi bezpłatną komunikację miejską. Wójt gminy Zaleszany udostępni teren pod parking.

Już wkrótce pojawi się szczegółowy program imprezy. Będzie on dostępny na stronie : http://www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl