Już 15 czerwca “Trasa Czerwonej Nitki” w Rzeszowie !

W tym roku „Trasa Czerwonej Nitki” zawędruje na Podkarpacie. Już 15 czerwca o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Podczas tegorocznego pikniku uczestnicy w rodzinnej atmosferze będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest krwiodawstwo, poznać honorowych dawców, a także podzielić się bezcennym darem, oddając krew w mobilnym punkcie pobierania krwi.

Na uczestników pikniku będą czekały również liczne atrakcje.Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach np. plastycznych, sprawnościowych, edukacyjnych, zobaczyć występy mimów. Dla dorosłych przygotowano atrakcje w strefie bezpieczeństwa, a wśród nich: crash test w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle, pozwalające zobaczyć świat oczami osoby nietrzeźwej. Święto krwiodawstwa uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski.
Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak co roku motywem przewodnim wydarzenia jest Czerwona Nitka, która odzwierciedla więź łączącą wszystkich ludzi. Symbolizuje ona fakt, że w społeczeństwie są osoby oddające krew i warto zainspirować się ich postawą. Tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ok. 1,7 mln przetoczeń krwi i jej składników, które ratują życie i zdrowie ludzkie. Krew pomaga nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób, takich jak nowotwory oraz schorzenia o podłożu immunologicznym.

„Trasa Czerwonej Nitki” to cykl wydarzeń organizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” . Ich celem jest przypomnienie Polakom, jak ogromną wagę ma honorowe oddawanie krwi, a także zachęcenie ich do włączenia się w bezinteresowne pomaganie chorym i potrzebującym.