III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli

W sobotę rozegrany został III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund
tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 44 uczestników ze Stalowej Woli, Sandomierza, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Kolbuszowej, Wilczej Woli, Zabrnia, Rzeszowa, Przemyśla, Bystrowic, Sędziszowa Małopolskiego, Wrocanki oraz z klubu KSz. Czarny Koń Rogi. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.
Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:15 a zakończyły się o godz. 13:45. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych w każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.
Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Kacper Kłok z klubu TSz/ KSz Bystrovia Bystrowice, 2 miejsce zajął reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli– Filip Gemzik, z kolei 3-cie miejsce uzyskała Barbara Trybowska z KS Szachownica Rzeszów, a 4-te miejsce zdobył Eugeniusz Czarnik z Kolbuszowej.
W klasyfikacji wiekowej: 2006-2012 pierwsze miejsce zajął: Filip Białek z klubu TKSzach Tarnobrzeg, 2-gie miejsce zdobył Jakub Białek z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei 3-cie miejsce wywalczyła Kinga Kucia z klubu KSz. Czarny Koń Rogi, a 4- te miejsce uzyskał Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2013 i młodsi premiowane miejsca zajęli:
1 – Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zdobył Mikołaj Bieniek
z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei 3-cie miejsce zdobył Dawid Szeser z Katolickiego Klubu
Sportowego STAL w Stalowej Woli, a 4-te miejsce zajął Bartosz Niecałek z UKS Orlik
Rudnik nad Sanem.
Na zakończenie turnieju przybył Pan Stanisław Sobieraj – przewodniczący Rady Miejskiej
w Stalowej Woli, który podziękował wszystkich uczestnikom za udział w zawodach i wręczył