II Festiwal ,,W KRAINIE BAŚNIOWEJ PIOSENKI’’ Nisko 2020

II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

Witajcie w naszej bajce….a ta bajka to nic innego jak II edycja Festiwalu pn. „W krainie baśniowej piosenki”. I edycja festiwalu (2019 rok), zgromadziła spore grono uczestników, stąd pomysł kontynuowania bajkowego przeglądu. Niestety sytuacja pandemii spowodowała, że tegoroczna edycja odbyła się w formie on-line.

W tym roku swój udział w przeglądzie zgłosili nie tylko wykonawcy z Niska i powiatu niżańskiego. Nagrania konkursowe nadeszły także m.in. z: Zamościa, Rzeszowa, Stalowej Woli, Sokołowa Małopolskiego, Lublina czy Starogardu Gdańskiego. Oceny konkursowych piosenek dokonało czteroosobowe jury; Kamil Kowalski (przewodniczący), Dominika Swara, Klaudia Łacka oraz Dominik Maślach. Stroną organizacyjną zajęła się pomysłodawczyni festiwalu – p. Dorota Nieradka (instruktor ds. wokalnych NCK „Sokół”).

Festiwal jest okazją nie tylko do prezentacji dorobku artystycznego solistów oraz wymiany doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim popularyzuje śpiewanie piosenek o tematyce bajkowej, które towarzyszą nam, jako odbiorcom, od najwcześniejszych lat życia.


REGULAMIN

KLAUZULA INFORMACYJNA

Źródło NCK “SOKÓŁ”