Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu

W Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli miał miejsce Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu. Władze Powiatu uhonorowali tych, którzy osiągnęli sukcesy na niwie kultury i w sporcie, dzięki swojej pasji, pracy i działalności przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji tych dwóch dziedzin, nie tylko na terenie powiatu, ale również w całym kraju i poza jego granicami.

Nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2018 roku otrzymał Mieczysław Paruch. To znakomity trębacz, dyrygent, nauczyciel gry na instrumentach dętych, twórca opracowań, wieloletni kierownik kapeli ludowej i kapelmistrz orkiestr dętych w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Nagrodę w kategorii: Twórca – Osobowość Roku 2018 otrzymał Marek Gruchota – wieloletni dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, pomysłodawca wielu cennych inicjatyw, dzięki którym Stalowa Wola stała się prężnym ośrodkiem kulturotwórczym.

Nagrodę w kategorii: Animator Kultury 2018 otrzymała Aneta Zakrzewska – inicjatorka wielu przedsięwzięć w gminie Bojanów, koordynatorka i realizatorka licznych programów grantowych, popularyzatorka kultury lasowiackiej, założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Gwoźdźcu.

Nagrodę w kategorii: Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych 2018 otrzymała Teresa Kowalik – Gąska – rodowita radomyślanka, pisarka, pedagog, autorka wielu publikacji o życiu kulturalnym i tradycjach Radomyśla, inicjatorka wielu przedsięwzięć i wydarzeń kulturalnych

Nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2018 roku otrzymał Bogdan Dziuba – to utytułowany biegacz, zdobywca m.in. medali mistrzostw świata i mistrzostw Polski. Swoją pasją do biegania zaraża innych, z jego inicjatywy powstał Stalowowolski Klub Biegacza, którego członkowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami.

Nagrodę w kategorii Sportowiec Roku 2018 otrzymał Szymon Żywko – reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 800 m, 1500 m, 3000 m oraz na 1500 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Nagrodę w kategorii Trener Roku 2018 otrzymał Paweł Kunysz – trener i twórca klubu Kaito, specjalizujący się w brazylijskim jiu – jitsu. W ubiegłym roku jego podopieczni zdobyli 16 medali na zawodach Mistrzostw Świata, Europy, Polski.

Nagrodę w kategorii Animator Sportu 2018 otrzymał Krzysztof Chrustowski – prezes Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpacie, nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, organizator wielu imprez sportowych aktywizujących i integrujących środowisko osób niepełnosprawnych.

Uroczystości towarzyszył koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej „Ballady rosyjskie Buława Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej i nie tylko…”.