„Dzień Wagarowicza” z dzielnicowym

W pierwszy dzień wiosny profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Nisku. Z uczniami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w szkole, na podwórku i w czasie korzystania z internetu.

Policjanci asp. Bernard Dul oraz dzielnicowy sierż. szt.  Dariusz Drzymała przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poruszyli kwestię konieczności zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem, noszenia elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz wskazali, jak trzeba się zachować w obliczu niebezpieczeństwa. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w spotkaniu i same opowiadały o sytuacjach, w których znalazły się w okolicznościach zagrażających ich bezpieczeństwu.

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

Policjanci przedstawiali uczniom zjawiska cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasady zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i internetu, ale także odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Źródło KPP Nisko