Dzień Hiszpański czyli podsumowanie praktyk zawodowych

W dniu dzisiejszym w ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki odbył się kolejny a zarazem ostatni Dzień Hiszpański będący podsumowaniem praktyk zawodowych w Hiszpanii.

Początkiem grudnia ubiegłego roku grupa 16 uczniów uczących się w zawodach technik logistyk i technik eksploatacji portów i terminali wyjechało do Sevilli. Przez 3 tygodnie młodzież nie tylko uczęszczała w praktykach ale także zwiedzała i poznawała hiszpańską kulturę.

Dziś w auli szkoły uczestnicy projektu zebrali się by zrelacjonować swoim kolegom i koleżankom przebieg praktyk. Uczniowie podkreślali korzyści jakie dał im udział w  projekcie pod nazwą: „Praktyki zawodowe – lepszy start w życiu zawodowym” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnicy projektu dzielili się zarówno swoim wrażeniami jak i wspomnieniami z wyjazdu. Oprócz zebrania zawodowych doświadczeń  mieli okazję poznać barwną, hiszpańską kulturę, wielu inspirujących ludzi a także doskonalić swoje umiejętności językowe.