Dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży drzewa

Dzielnicowy z Rudnika nad Sanem wspólnie z policjantem służby patrolowej, zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży drzewa. Policjanci zabezpieczyli skradzione drzewo i sprzęt służący do popełnienia przestępstwa.

W sobotę rano, policjanci interweniowali w związku z kradzieżą drzewa. Jak wstępnie ustalono, mieszkaniec Kurzyny Wielkiej pojechał traktorem nad rzekę Tanew. Ściął dwa drzewa. Rosnące dęby należały do spółki wodnej. Sprawca postanowił zaciągnąć je do pobliskiego lasu i pociąć na mniejsze kawałki. Kiedy wrócił z lasu po drugie drzewo, na polu czekali na niego policjanci. 

Sprawca wpadł po anonimowym zgłoszeniu kradzieży. Na miejsce pojechał dzielnicowy z Rudnika nad Sanem i policjant służby patrolowej. W trakcie dojeżdżania na miejsce, na moście w Kurzynie Wielkiej policjanci, z daleka zauważyli mężczyznę podpinającego drzewo do ciągnika i odjeżdżającego z miejsca. Funkcjonariusze zostawili radiowóz i poszli pieszo na miejsce ścinki drzewa. Po chwili na miejsce wrócił sprawca po drugie drzewo.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli skradzione drzewo i sprzęt służący do popełnienia przestępstwa.

Źródło KPP Nisko