Dzielnicowi z wizytą w Żłobku Miejskim

W poniedziałek w Żłobku Miejskim w Nisku, odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z niżańskiej komendy z dziećmi. Podczas spotkania mali uczestnicy słuchali o zawodzie policjanta, jak również sami mogli zobaczyć, jak wyglądają policyjne sprzęty. Wizyta policjantów spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Dzielnicowi z niżańskiej komendy, st. asp. Tomasz Wach oraz asp. Dariusz Drzymała, spotkali się wczoraj z dziećmi ze Żłobka Miejskiego w Nisku. Wśród licznych spotkań profilaktycznych, funkcjonariusze znaleźli czas także dla najmłodszych. Policjanci zaprezentowali maluchom umundurowanie policjanta, pokazali także akcesoria wykorzystywane w codziennej służbie tj. kajdanki, sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczeń tj. kamizelki przeciwuderzeniowe, kaski ochronne. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz samochodu służbowego. Uczestnicy mogli wejść do środka radiowozu oraz włączyć samodzielnie sygnały uprzywilejowania. Nie brakowało chętnych, którzy chcieli zająć miejsce za kierownicą radiowozu, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek.

Spotkanie było bardzo emocjonujące, gdyż dla niektórych dzieci była to pierwsza okazja, by zobaczyć policjanta z bliska i móc z nim porozmawiać. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, przedstawiciele Policji pożegnali się z maluchami, które uściskami podziękowały za wizytę!

Źródło KPP Nisko