Dwa wypadki w powiecie stalowowolskim

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło wczoraj w miejscowości Rzeczyca Okrągła i Dąbrowa Rzeczycka. W pierwszym ranna została 83-letnia rowerzystka, w drugim 38-letnia kobieta kierująca peugeotem.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 17, w miejscowości Rzeczyca Okrągła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, 83-letnia kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą. W związku ze zdarzeniem rowerzystka została przewieziona do szpitala. Kierująca samochodem, 51-letnia kobieta była trzeźwa.

Drugi wypadek miał miejsce  w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej doszło do zderzenia peugeota z fiatem. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Kierująca peugeotem,38-letnia kobieta trafiła do stalowowolskiego szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tych zdarzeń.

Stalowowolska policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zadbanie o własne bezpieczeństwo. Zadbajmy o prawidłowe oświetlenie naszych jednośladów i używajmy elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym. Chociażby niewielki element odblaskowy umieszczony w widocznym miejscu poprawia naszą widoczność nawet kilkakrotnie i może uratować często nasze zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP Stalowa Wola