,,Czerwone krwinki spod zielonej choinki!” – zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie

Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy i Mieszkańcy Zbydniowa serdecznie zapraszają do udziału w jedenastej zbiórce krwi, w ramach akcji: ,,Czerwone krwinki spod zielonej choinki!”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2023 r., w godzinach od 9.00 do 13.00, w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie, ul. Ks. Nai 1. Tradycyjnie koordynatorem wydarzenia jest Michał Dziuba, który opowiedział o akcji:

 

Pobór krwi przeprowadzi wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w zaparkowanym przed budynkiem remizy krwiobusie. Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18-65 lat, legitymujący się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL (może to być dowód osobisty lub paszport).

Każdy chcący oddać krew powinien:
– być wypoczęty,
– przed oddaniem krwi spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek,
– wypić 1,5 do 2 litrów płynów w dniu poprzedzającym oddanie,
– nie spożywać alkoholu w dniu poprzedzającym oddanie,
– ograniczyć palenie papierosów,
– ważyć co najmniej 50 kg, (dysproporcja pomiędzy wagą, a wzrostem może być przyczyną
dyskwalifikacji),
– posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi samodzielne
zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go.

Formuła  wydarzenia będzie obejmować zbiórkę krwi i kontynuację wsparcia w postaci zbiórki darów dla Podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. W czasie akcji zbierane będą dla Nich środki czystości, chemię osobistą i słodkości. Jak zawsze wierzymy w Państwa wielkie serca!

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć na profilu wydarzenia, na Facebooku pod nazwą: ,,Czerwone krwinki spod zielonej choinki!” – zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie, w zakładce ,,dyskusja”.