Czas plenerowych spotkań z udziałem policjantów

Każdy rodzinny festyn to czas, kiedy dzieci dobrze się bawią. Korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. To również okazja, by najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak pracują policjanci i usiąść za kierownicą radiowozu. Podczas takich przedsięwzięć policjanci mają okazję aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Pod koniec minionego tygodnia niżańscy policjanci spotkali się z dziećmi podczas organizowanego Dnia Dziecka w Nisku oraz Pikniku Rodzinnego w Rudniku nad Sanem. Organizatorzy wydarzeń zadbali o wiele ciekawych atrakcji dla dzieci, policjanci uczestniczący w piknikach mieli doskonałą okazję aby porozmawiać z najmłodszymi i ich opiekunami o bezpieczeństwie, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji.

Podczas spotkań policjanci zwracali szczególną uwagę na zasady, dotyczące wypoczynku nad wodą. Rudniccy dzielnicowi przypominali dorosłym o przepisach drogowych. Z kolei z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu i o zachowaniach w stosunku do obcych.

Podczas spotkania dzieci mogły również wsiąść do radiowozu, sprawdzić jak działają kajdanki i zobaczyć elementy policyjnego umundurowania, z których funkcjonariusze korzystają podczas różnych zabezpieczeń. Dużą atrakcją było również przymierzenie stroju używanego przez policjantów podczas zabezpieczeń imprez masowych: kamizelek zabezpieczających, hełmów, tarcz.

Źródło KPP Nisko