Budowa drogi przez hutę przebiega zgodnie z harmonogramem

Trwają prace przy przebudowie drogi biegnącej przez dawne tereny Huty Stalowa Wola od ul. COP do ul. Solidarności. Planowane zakończenie przebudowy we wrześniu tego roku.

W tej chwili trwają prace budowy kanalizacji deszczowej, odcinek długości 400 m od ul. Solidarności w stronę firmy MISTA został już wykonany. Na ponad 300-metrowym fragmencie wyznaczono już także koryto drogi. W ramach tego etapu prac wykonana zostanie cała sieć podziemna oraz oświetlenie w technologii LED. Powstanie również małe rondo, które umożliwi przejazd większym składom towarowym. Całość zadania obejmuje przebudowę obecnej drogi na odcinku prawie 2,5 km. Dodatkowo po jednej stronie drogi zaplanowano dwumetrowy chodnik, po drugiej asfaltową ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 metra.

Przypomnijmy, że w miejscu budowanej drogi jeszcze początkiem 2017 roku znajdowały się bramy Huty Stalowa Wola, był to obszar zamknięty. Od marca 2017 roku władze Miasta Stalowej Woli podjęły kluczowe decyzje dotyczące przejęcia odpowiedzialności za drogi na terenie tzw. starej Huty Stalowa Wola. Celem tych działań było ożywienie gospodarcze oraz wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania, by teren ten stał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla nowych inwestycji.

źródło: UM Stalowa Wola