„Bohater bezpiecznej, ulubionej zabawy zimowej”

O tym, jak bezpiecznie przejść przez ulicę i jak uchronić się przed atakiem agresywnych zwierząt, rozmawiała z przedszkolakami niżańska policjantka. Spotkanie było poświęcone także bezpieczeństwu maluchów w trakcie spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Na zakończenie dzieci zaprojektowały odznaki bezpieczeństwa.

Sierż. Katarzyna Pracało, która na co dzień w niżańskiej komendzie zajmuje się profilaktyką, odwiedziła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Nisku. Spotkanie było przypomnieniem w jaki sposób unikać zagrożeń i jak bezpiecznie bawić się na podwórku. Policjantka przestrzegała przed niebezpiecznymi zabawami w domu, przypomniała o konieczności trzymania się z daleka od niebezpiecznych przedmiotów. Uczulała maluszki, aby zachowywały ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Zaprezentowała także postawę jaką dzieci powinny przybrać, w przypadku ataku niebezpiecznego psa.

Stałym elementem spotkań z dziećmi jest edukacja o bezpieczeństwie w drodze do i z przedszkola. Policjantka przypominała zasady poruszania się po jezdni, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych i jazdy rowerem, oczywiście wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Mówiła także o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. 

Pod koniec zajęć sierżant Katarzyna Pracało zaproponowała dzieciom zabawę plastyczną. Maluchy miały narysować odznaki bohatera bezpiecznej, ulubionej zabawy zimowej. Dzieciaki chętnie przystąpiły do rysowania i prezentowały, w jaki sposób chciałby spędzić tegoroczne ferie zimowe. Na wszystkich pracach nie zabrakło śnieżnych bałwanków. 

Na pożegnanie policjantka życzyła maluchom spełnienia marzeń i śniegu na feriach.

 

Źródło KPP Nisko