“Bezpieczny piątek” na przejazdach kolejowych – Aktualności

Podkarpacka Policja włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą “Bezpieczny piątek”. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierujących i pieszych na przejazdach kolejowych.

Od 3 lipca do 28 sierpnia br., w każdy piątek, podkarpaccy policjanci, wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych, będą prowadzić działania „Bezpieczny piątek”. Jest to kolejna edycja działań w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Celem prowadzonej akcji jest uświadamianie, że obowiązkiem każdego z nas jest postępowanie zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Tylko takie zachowanie gwarantuje bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i przy poruszaniu się po terenach.

Należy pamiętać, że to w dużej mierze od kierowców zależy bezpieczeństwo zarówno ich, jak i osób, które z nimi podróżują. Akcja kładzie szczególny nacisk na respektowanie przez kierujących znaku “STOP”. 

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – “Szlaban na ryzyko!” prowadzona jest od 2005 roku. Od października 2012 roku została poszerzona o zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Źródło KPP Stalowa Wola