Wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą”Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”

Już 19 czerwca – w środę odbędą się wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą “Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”, na terenie powiatu stalowowolskiego.

Wypadki na przejazdach kolejowych nie stanowią dominującej pozycji, biorąc pod uwagę wszystkie wypadki w ruchu lądowym. Jednak z uwagi na okoliczności w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim fakt, że charakteryzują się bardzo tragicznymi skutkami dla osób, które w nich uczestniczą, wymagają szczególnego nadzoru ze strony służb, w tym Policji.

 

W związku z powyższym, jutro zostaną przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane w tych miejscach. Chodzi głównie o stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych usytuowanych przed przejazdami kolejowymi. Swoją uwagę funkcjonariusze ukierunkują nie tylko na zachowania kierujących pojazdami, ale również pieszych pokonujących torowiska.

 

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się i pokonywania przejazdów kolejowych.

Źródło KPP Stalowa Wola