Akcja zbiórki krwi w RCEZ w Nisku

W minionym tygodniu przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zaparkował autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już kolejna w tym roku akcja zbiórki krwi zorganizowana z inicjatywy uczniów i nauczycieli szkoły.

W ramach projektu „Bezpieczniej razem w powiecie niżańskim – etap V” zgłosiło się około 35 osób, bezcennym darem mogły podzielić się 22 osoby. Łącznie zebrano prawie 10 litrów krwi.


Od 16 lat szkoła wspiera ideę krwiodawstwa. W ciągu tych lat zebraliśmy ponad 260 litrów krwi. To już tradycja, że RCEZ kilka razy w roku organizuje akcje honorowego oddawania krwi kierowaną do mieszkańców Niska i okolic.

Dla każdego kto oddał krew, oprócz zestawu regeneracyjnego o wartości 4500 kcal, Starostwo Powiatowe przygotowało drobne upominki, magnesy, notesy, odblaski rowerowe. Kolejny raz profesjonalną obsługę zapewniło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Pamiętajmy, że krew jest wielkim darem, jaki możemy bezinteresownie ofiarować drugiemu człowiekowi. Ten gest serca i wspólne zaangażowanie mogą przyczynić się do uratowania niejednego ludzkiego życia.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!