34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli

Już 25 stycznia Stalowa Wola po raz kolejny włączy się w ogólnopolskie granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 34. Finału WOŚP mieszkańcy miasta i okolic będą mogli wspólnie spędzić czas, aktywnie uczestniczyć w przygotowanych wydarzeniach i przede wszystkim – wesprzeć szczytny cel tegorocznej zbiórki.

Centrum finałowych wydarzeń będzie park miejski w Stalowej Woli, gdzie o godzinie 11.00 wystartuje 11. Bieg „Policz się z cukrzycą”. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw sportowych towarzyszących Finałom WOŚP w całej Polsce. W ramach wydarzenia zaplanowano również Marsz Nordic Walking oraz Bieg z psem, dzięki czemu w akcji będą mogli wziąć udział zarówno biegacze, miłośnicy spacerów, jak i całe rodziny.

Finał WOŚP w Stalowej Woli to jednak nie tylko sport. W programie zaplanowano także liczne atrakcje towarzyszące, wśród których znajdą się m.in. turniej darta, orkiestrowa zumba oraz turniej w piłkarzyki. Tradycyjnie nie zabraknie również licytacji WOŚP, podczas których będzie można zdobyć wyjątkowe przedmioty i przeżycia, jednocześnie wspierając zbiórkę.

Celem 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pomoc dzieciom z chorobami przewodu pokarmowego. Tegoroczna zbiórka skoncentrowana jest na wsparciu diagnostyki i leczenia schorzeń gastroenterologicznych, które dotykają nawet 1,2–1,5 miliona dzieci w Polsce. Finałowi przyświeca hasło: „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.

Jak co roku, WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, dając możliwość realnego wsparcia najmłodszych pacjentów. Stalowa Wola ponownie pokaże, że potrafi grać razem – z energią, sercem i zaangażowaniem.