Dzień Działacza Kultury 2024

W Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” miał miejsce Dzień Działacza Kultury 2024. Z tej okazji wszystkim osobom zaangażowanym w krzewienie kultury życzenia złożył Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Konrad Krzyżak.

Włodarz Niska wszystkich ciepło przywitał oraz podziękował za bezinteresowne rozwijanie pasji i krzewienie kultury, zaznaczając jak bardzo ważną dziedziną życia jest rozwój na tej płaszczyźnie.

Drodzy Państwo, Koleżanki i Koledzy, powiem Przyjaciele, bo mam zaszczyt również być laureatem tytułu „Działacz kultury”, więc wszyscy jesteśmy jedną rodziną tutaj i bardzo się z tego powodu cieszę. Bez kultury nie ma człowieka, bo dzieje człowieka to są dzieje kultury materialnej i niematerialnej. Jeżeli nie wytwarzalibyśmy kultury to niewiele różnilibyśmy się od innych stworzeń, zwierząt. Człowieka kształtuje właśnie to, że ma wyższe uczucia i tworzy kulturę, co znane było już w prehistorii. Wkładacie drodzy Państwo w kulturę całe swoje życie. Wszystko robicie z poświęceniem, kosztem swoich najbliższych, bo to kochacie. I za to należy wam się drodzy Państwo wielki szacunek i podziękowanie, gdyż Nisko bez was byłoby dużo bardziej ubogie. Dziękuję – powiedział dr Konrad Krzyżak.

W gronie docenionych artystów i animatorów znaleźli się w tym roku:

  • Józef Sroka,
  • Michał Zagaja,
  • Karolina Kutyła,
  • Beata Puskarczyk,
  • ks. dr hab. Tomasz Moskal,
  • Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku.

Działacze z rąk Burmistrza otrzymali okolicznościowe statuetki, dyplomy i kwiaty. W imieniu swoim oraz Starosty Powiatu Niżańskiego życzenia i podziękowania złożył Józef Sroka Wicestarosta Powiatu Niżańskiego, który również został wyróżniony za całokształt działalności artystycznej i kulturalnej.