15 dni aresztu dla 36-latka

Za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania lub zakazu zbliżania się do osób wspólnie zamieszkujących grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. 15 dni aresztu czeka teraz 36-letniego mieszkańca gminy Krzeszów, wobec którego policjanci interweniowali dwukrotnie w związku ze złamaniem zastosowanych środków.

W czwartek po godzinie 22, niżańscy policjanci zostali skierowani na interwencję domową, która miała miejsce w jednym z domów na terenie gminy Krzeszów. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z domownikami i złamał obowiązujący go nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do osób wspólnie zamieszkujących.

36-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia, a następnie w wyniku przeprowadzonych czynności w związku z wykroczeniem, które popełnił, sąd ukarał mężczyznę grzywną w wysokości 1000 złotych. Kilka dni później, mieszkaniec gminy Krzeszów ponownie zaczął niepokoić domowników. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 36-latka. Tym razem, decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano 15 dni aresztu.

Przypominamy, że według przepisów wynikających z art. 66b kodeksu wykroczeń, kto nie stosuje się do nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło KPP Nisko