10-lecie współpracy Stalowowolskiego Stowarzyszenia “Amazonka” z SPZOZ w Stalowej Woli

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia współpracy Stalowowolskiego Stowarzyszenia “Amazonka” z placówką. To właśnie dekadę temu podjęto działania dotyczące powołania dziennego oddziału, pierwszego w Polsce nie przy klinice onkologicznej, gdzie kompleksowej i profesjonalnej rehabilitacji poddają się kobiety z rakiem piersi.

Kobiety z terenu Miasta i Gminy Stalowa Wola leczone w związku  z chorobą onkologiczną poddają się 10-dniowym turnusom rehabilitacyjnym. Tam na Panie czekają trafnie zaplanowane zabiegi. Rehabilitacji poddają się kobiety po mastektomii, leczone chemioterapią i naświetleniami. Rehabilitacja ta cieszy się olbrzymim powodzeniem.

Dyrektor SPZOZ wyraził swój podziw wobec wsparcia jakie daje Stowarzyszenie.

W czasie uroczystości złożono kwiaty na ręce  personelu placówki. Zarówno dyrektor jak i same Amazonki wierzą, że misja – jaka jest podejmowana w tej placówce – sprzyjać będzie jeszcze przez następne 10-lecia temu, by kobiety z chorobą onkologiczną w mieście Stalowa Wola czuły opiekę osób, od których zależy ich życie.